Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kurum vadiında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka kasılmau, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye kolünde aile olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çtuzakışmalar yürüten KALKO, birfena futbol, basketbol köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yönı gün Türkiye’nin en majör özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda önem almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı birfena deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birfena öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir